Erdemliler Dayanışması Derneği ;

Merhaba…

Erdemliler Dayanışması Derneği, Evsiz, sokakta kalan, kimsesiz insanlarımıza psikolojik, barınma, sosyalleşme hizmetleri veren, “balık yedirmek yerine, balık tutmayı öğreten”, topluma; sevgiyi, şefkati, merhameti, yardımlaşma bilincini yaymayı ilke edinmiş, sivil toplum örgütüdür.

 Erdemliler Dayanışması Derneğini  Adres : Zeynep Kamil Mahallesi. Mahalle Cami Sokak No :9 
Üsküdar/İstanbul 11 kişilik yatak kapasitemiz ile 11 evsiz insanımıza barınma sağlamaktadır.
Sokakta yaşam mücadelesi veren diğer evsiz arkadaşlarımıza da duş yapmaları ve yemek yemeleri için imkan sunmaktadır. Sokak hayvanlarına da mama dağıtımı yapmaktadır.

Erdemliler Dayanışması Derneğimizin gelirleri bağışlarla sağlanmaktadır. Hiçbir şekilde devlet, ve devlete bağlı kurum, kuruluşlardan, partilerden madi ve manevi destek almamaktadır ve almayacaktır! Bunun sebebi Erdemliler Dayanışması Derneğimiz hiçbir şekilde devlete, partilere, siyasetçilere maddi ve manevi bağlı kalmadan/yük olmadan tamamen bireylerin ve toplumun bağışlarıyla ayakta kalmaya çalışan bağımsız sivil toplum örgütü olmak istemesindendir.

Sosyal Sorumluluk

Toplum var olduğu sürece, sosyal sorumluluk kavramı günlük yaşamın bir parçası olacaktır. Birey, topluma karşı olan sosyal sorumluluğun yapı taşıdır. Sosyal sorumluluk; belli kalıpları, herhangi bir maddi ve manevi sınırlaması olmayan, her koşulda sahip olunan bir farkındalıktır. Kısaca sosyal sorumluluk, hayata “biz” diye bakabilmektir.

Projelerimiz ;
1- Evsiz, sokakta yaşam mücadelesi veren insanlara her sabah 09:00 ile 11:00 arası yemek, duş ve temiz kıyafet verme projemiz.
2- Evsiz, sokakta yaşam mücadelesi veren insanlara günde üç öğün yemek, televizyon ve sohbet etmeleri için “ Erdemliler Dayanışması Evsizler Yemekhanesi” açma projemiz.
3- 2. evsizler evi ve atölyesi açma projesi.
Faaliyetlerimizden, projelerimizden, hizmetlerimizden, derneğimizden haberdar olmak için ve bizleri ziyaret ederek veya sosyal medyadan takip ederek hakkımızda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Erdemliler Dayanışması Derneği iletişim bilgilerimiz.

erday@erdayder.com
erdayder@gmail.com
erdemlilerdayanismasi@hotmail.com
www.erdayder.com
Facebook sayfamız: Erdemliler Dayanışması Derneği.
Twitter sayfamız : @ErdemlilerDer
İletişim No : 0543 740 52 85

Bizi Destekleyerek Daha Çok muhtaç ve evsiz insanlara Ulaşmamızı Sağlayabilirsiniz.

Bağışlarınız için ;
Halk Bankası
Hesap Adı : Erdemliler Dayanışma Derneği
Hesap No : 16000144
Şube kodu : 0752 /Üsküdar / İstanbul
IBAN NO : TR83 0001 2009 7520 0016 0001 44

İletişim No : 0 543 740 52 85

Erdemliler Dayanışması Derneğini  Adres : Zeynep Kamil Mahallesi. Mahalle Cami Sokak No :9 
Üsküdar/İstanbul
ErDay-Der Başkanı
Erkan AlaCa…
İletişim No : 0 543 740 52 85
erkan_alaca@hotmail.com